Cariere

ANUNT ANGAJARE

ANGAJAM FUNDRAISER

Asociatia AUTISM SI TERAPII COMPLEMENTARE CURTEA DE ARGES isi intregeste echipa! Angajam Fundraiser full-time pentru atragerea de fonduri in sprijinul serviciilor si activitatilor asociatiei oferite COPIILOR SPECIALI DIN ASOCIATIE.

Suntem o echipa mica, dar care pune multa pasiune si munca in sprijinul cauzei noastre. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra si este o persoana dinamica si deschisa la provocari, abia asteptam sa ne cunoastem!

Trimite CV-ul tău, impreuna cu o scurta scrisoare de intentie si 2 contacte ale unor persoane care te pot recomanda la adresa: până la data de 29.01.2018.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:

• Cultivarea donatorilor existenti ai organizatiei si cresterea fondurilor provenite din atragerea de fonduri venite de la categorii noi de donatori
• Abordarea directa a potentialilor donatori si solicitarea efectiva a fondurilor catre diverse tipuri de audiente, impreuna cu directorul executiv
• Construirea mesajelor de atragere de fonduri (continutul mesajului, atitudinea mesajului, apelul din mesaj, designul mesajului)
• Conceperea campaniilor de atragere de fonduri si testarea metodelor de atragere de fonduri
• Organizarea logistica a tuturor evenimentelor de atragere de fonduri – campanii, evenimente, solicitari fata in fata
• Evaluarea procesului de atragere de fonduri si analiza raportului costuri/beneficii si alegerea celor mai
• Comunicarea cu donatorii, sponsorii, audientele externe in vederea atragerii de fonduri
• Comunicarea mass media pentru promovarea evenimentelor de atragere de fonduri (interviuri radio, TV, scrierea unor communicate de presa)

CERINTELE POSTULUI:

NIVEL DE STUDII: absolvent de invatamant mediu sau superior in sfera Marketing, Vanzari, Management, Relatii Publice, etc

EXPERIENŢĂ:
• 1-2 ani de experienta in strangerea de fonduri,
• Familiar cu conceptele 2%, 20% din impozitul pe profit, Galantom
• Experienta demonstrabila in lucrul cu sponsori corporate

SPECIFICATIILE POSTULUI:

Pozitia este full-time,

Salarizare din procentaj

OPORTUNITATI:
– coaching on the job
– program flexibil

-te ajutam sa te dezvolti si sa iti atingi obiectivele

Recrutam!!!

Ne marim echipa. Daca esti o persoana calda, dornica de a invata ce inseamna sa daruiesti, iti doresti sa lucrezi cu copiii speciali , te asteptam in echipa noastra.
Postul oferit: terapeut voluntar .
Beneficii: Traininguri , cursuri, experienta.
Te ajutam sa cresti alaturi de noi, te invatam ce inseamna terapia comportamentala, si in timp iti oferim posibilitatea de a avansa.
Daca te regasesti in anuntul nostru asteptam CV ul impreuna cu o  scrisoare de intentie  la adresa autismcurteadearges@yahoo.com